Branże

Branże producentów opakowań

Opakowania na produkty muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju przechowywanej substancji. Nie zawsze butelka plastikowa nadaje się do użycia z substancjami medycznymi, albo z preparatami do pielęgnacji. Warto wziąć pod uwagę rodzaj pakowanego produktu i dobrać opakowanie, które będzie bezpieczne oraz estetyczne. Jeśli poszukujesz opakowań do konkretnych celów, zapoznaj się z branżami, dla których producenci przygotowują swoją ofertę. 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz butelki i słoje na substancje płynne, oleje czy emulsje. Są to produkty wykonane ze szkła transparentnego lub kolorowego, ale i te z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Znajdziesz tu także pojemniki do zastosowania w branży spożywczej, np. wiadra, czy te przeznaczone do kosmetyków, takie jak opakowania na pomadki lub buteleczki roll on.

Opakowania – branże

Niemal każda branża przejawia zapotrzebowanie na opakowania dla swoich produktów. Szklane butelki i słoiki są głównie wykorzystywane w branżach medycznych, ale i spożywczych czy kosmetycznych. W tych kategoriach znajdziesz pojemniki wykonane ze szkła transparentnego lub barwionego. Szkło jest materiałem obojętnym chemicznie, dlatego można je z powodzeniem stosować w kontakcie z żywnością, ale i z substancjami, które wymagają szczególnego traktowania. 

Szkło jest przede wszystkim szczelne, dzięki czemu produkt jest dobrze odizolowany od czynników zewnętrznych. Oprócz tego jest materiałem, który zapewnia dobre warunki przechowywania substancji chemicznych – nie wpływa na ich skład, nie powoduje obniżenia jakości produktu i pozwala na dokładne zaprezentowanie zawartości pojemnika. W związku z tą ostatnią cechą, szkło bezbarwne jest chętnie wykorzystywane do przechowywania produktów kosmetycznych, ale i doskonale sprawdza się w branży dekoratorskiej. 

Szkło barwione na zielono jest chętnie używane do przechowywania płynów w branży spożywczej. Butelki z zielonego szkła często sprawdzają się jako opakowania alkoholi czy olejów lub innych płynnych produktów. Brązowe szkło to jedno z najpopularniejszych tworzyw, z których powstają pojemniki na substancje medyczne, spożywcze czy kosmetyczne. Dzięki swoim właściwościom, chroni ono zawartość opakowań przed światłem i zabezpiecza produkty przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. 

Największe bezpieczeństwo dla przechowywania substancji gwarantuje szkło niebieskie – nie przepuszcza ono światła, z wyjątkiem niebieskiego spektrum. Oznacza to, że produkt jest chroniony przed promieniowaniem UV oraz IR. Szklane opakowania oferują najwyższą jakość przechowywania, co doceniają klienci. Jeśli zatem chcesz w atrakcyjny sposób zaprezentować swój produkt, wybierz szklane słoje lub butelki, a dostarczysz klientom najlepszą trwałość i jakość, wraz z zachowaniem wyjątkowej estetyki.

Wśród opakowań dla branż kosmetycznych czy farmaceutycznych, a także tych związanych z weterynarią i pielęgnacją zwierząt, popularne są także butelki i słoiki z odpornych tworzyw PE lub PET. Oferowane w naszej hurtowni opakowania plastikowe zapewniają dobre warunki przechowywania, zarówno dla substancji płynnych czy oleistych, jak i dla tych w stałej formie, takich jak suplementy czy witaminy. 

Nasza oferta to także wyjątkowe pojemniki w kategorii dom i kuchnia, gdzie znajdziesz m.in. słoiki na przyprawy. Jeśli zaś poszukujesz opakowań dla produktów dekoracyjnych, oferujemy także gustowne słoiki na świece i wszelkie drobne elementy, które można wyeksponować przez dobór szklanego pojemnika. 

Opakowania z nakrętkami

Opakowania są kompletne, jeśli dobierzesz do nich odpowiednie wieko. Do każdego opakowania, dostępnego w naszej hurtowni, znajdziesz pasującą nakrętkę. Możesz wybierać spośród zakrętek aluminiowych lub wykonanych z tworzywa UREA czy PE. Bezpieczeństwo w kontakcie z różnego rodzaju substancjami zapewniają specjalne wkładki, które blokują bezpośredni kontakt zawartości opakowania z nakrętką. 

Pośród nakrętek znajdziesz też funkcjonalne rozwiązania. Należą do nich m.in. zakrętki bezpieczne, nakrętki z atomizerem lub pompką, nakrętki z kroplomierzem, a także nakrętki ze szklanymi pipetami. Spośród dostępnych modeli możesz wybrać kolor, który będzie współgrał z Twoją wizją prezentacji produktu i podniesie wartość estetyczną całego opakowania. Znajdź odpowiednie opakowania i zamów je online – w mniejszej lub większej ilości, zależnie od swoich potrzeb.