Butelki kosmetyczne

Jesteś producentem kosmetyków i tworzysz właśnie nowe specyfiki do pielęgnacji twarzy, ciała lub włosów? By nowy produkt podbił wymagający rynek, jego opakowanie musi się wyróżniać i zachęcać klientów do zakupu. Sprawdź, jakie butelki kosmetyczne możesz zamówić w hurtowni Emcor Packaging.

Butelki kosmetyczne: od 5 do 1000 mililitrów

Czynnikiem, który podczas wyboru butelki jest niezwykle ważny, jest oczywiście objętość pojemnika. Kosmetyki mogą być wszak sprzedawane w małych lub dużych opakowaniach. Ich wielkość na ogół determinowana jest przez sposób dozowania danego produktu. Jeśli mowa o specyfiku, którego używa się sporadycznie, na przykład raz w tygodniu, a dodatkowo jego jednorazowa dawka wynosi kilka mililitrów, jego opakowanie nie powinno być duże. W tym przypadku szklane butelki na kosmetyki o pojemności 10 czy 15 mililitrów w zupełności wystarczą. To optymalne rozwiązanie, które pozwoli klientowi na zużycie produktu przed upływem terminu ważności. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z produktami codziennej higieny, jak żel pod prysznic, szampon do włosów czy balsam do ciała. Jeśli poszukujesz opakowania właśnie na któryś z tych specyfików, zwróć uwagę na największe butelki kosmetyczne z naszej oferty. Postaw na objętość 250, 500 lub 1000 mililitrów. Najwięksi gracze branży urodowej w większości przypadków decydują się na kilka opakowań, które różnią się właśnie wielkością. Takie rozwiązanie bardzo często prowadzi do wzrostu zysków. Niezdecydowani konsumenci będą bowiem sięgali po najmniejsze opakowania, zamiast zupełnie rezygnować z zakupu, a oddani klienci marki bez zastanowienia zdejmą z półki te największe butelki kosmetyczne.

Plastikowe butelki na kosmetyki – lekkie i praktyczne

W naszym asortymencie zawsze znajdziesz dużą liczbę butelek, które zostały stworzone z plastiku. Przedsiębiorcy działający w branży beauty cenią sobie takie opakowania z wielu powodów. Po pierwsze, tego typu pojemniki są właściwie bezproblemowe. Przetrwają transport w każdych warunkach, oczywiście z poszanowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Po drugie, plastikowe butelki z dozownikiem na kosmetyki to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Doskonale sprawdza się w przypadku żeli pod prysznic, produktów do higieny intymnej czy szamponów do włosów. Wystarczy ustawić je na półce pod prysznicem lub nad wanną, by w każdej chwili móc obsłużyć je mokrymi rękami. To dużo lepszy pomysł niż tradycyjne butelki z nakrętką. To jeszcze nie koniec długiej listy zalet plastikowych butelek na kosmetyki. Warto wspomnieć, że są one również lekkie, co dodatkowo motywuje do zakupu Twojego produktu, nawet jeśli koszyk klienta jest już pełny.

Szklane butelki na kosmetyki – eleganckie i ekologiczne

Wielu zalet nie można odmówić również pojemnikom ze szkła. Co chyba najważniejsze, są one niezwykle stylowe i eleganckie, czym niejako podnoszą rangę zamkniętego w nich produktu. Dzięki nim na sklepowe półki wprowadzisz powiew luksusu. Kolejna z mocnych stron szklanych butelek na kosmetyki to fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne.