Strona

Pokaż: 9

Strona

Pokaż: 9

Słoiki na świece

Świece wytwarzane są obecnie zarówno przez duże fabryki, małe manufaktury jak i ręcznie, w domu, po prostu przez hobbystów. Popularne i atrakcyjne są eleganckie świece zapachowe, tworzone nie jako długie, klasyczne świece do lichtarzy czy świeczników, ale szerokie świece umieszczane już na etapie ich produkcji w szklanych opakowaniach. Nie każdy szklany pojemnik nadaje się do takiego zastosowania. Właśnie w tej kategorii oferujemy jednak specjalistyczne, szklane słoiki, przeznaczone właśnie do umieszczania w nich świec podczas ich wytwarzania. 

Wybór szklanych słoików na świece

Szkło nie bez kozery jest idealnym materiałem na naczynie zawierające świecę. Parafina, przylegająca do słoika, nie nagrzewa się do przesadnie wysokich temperatur i nie zwiększa swojej objętości na tyle, aby rozepchnąć szkło do tego stopnia, żeby pękło. Przez przezroczysty słoik płomień świecy wygląda wyjątkowo nastrojowo, a w dodatku – pięknie się od szkła odbija. W szklanym słoiku płomień pozostaje także w obrębie naczynia, co sprawia, że ryzyko zapalenia się od płonącej świecy innych rzeczy wokół jest mniejsze, niż w przypadku świecy na lichtarzu. Nastrojowe świece w szkle bardzo dobrze sprawdzają się również podczas imprez plenerowych, a także – wszędzie na zewnątrz, gdzie wiatr nie jest rzadkością. Subtelny i delikatny płomień świecy może zostać bardzo łatwo zdmuchnięty przez powiew wiatru, a szklane słoiki na świece bardzo dobrze chronią przed takimi sytuacjami. Świece w szklanych słoikach to zatem optymalne rozwiązanie nie tylko do sypialni czy kuchni, ale także na werandę czy też do ogrodowej altany. Każdy słoik od świecy posiada również gwint, dzięki czemu można wyposażyć go również w nakrętkę. To z kolei pozwala na dużo bezpieczniejszy dla zawartości transport gotowych świec, a także – na przechowywanie świecy w domu, także pomiędzy jednym a drugim jej zapaleniem. W tym ostatnim przypadku pokrywka kamufluje po prostu nieestetycznie wypalony knot. 

Praktyczne szklane słoiki na świece

Takie słoiki różnią się chociażby od słoików na przetwory, np. tym, że posiadają nieco węższy gwint. Słoiki przeznaczone na świece, ze względu na ich przeznaczenie, to najczęściej słoiki o bardzo szerokim ujściu. Dzięki temu zapewniają bardzo dobry dostęp powietrza do wewnątrz. W takich szklanych słoikach w kształcie walca świece pięknie się palą i nie gasną samoistnie i nieoczekiwanie aż do samego dna i wypalenia się knotów. Świece w słoikach stosowane są powszechnie między innymi w:

  • lokalach gastronomicznych
  • hotelach
  • SPA
  • innych ośrodkach wypoczynkowych i nie tylko

Za pomocą samodzielnie zakupionego surowca oraz słoików na świece niemal każdy może wyczarować własną, niepowtarzalną świecę do domu – zapachową albo klasyczną. Takie świece wytwarzać można na bazie zarówno naturalnych jak i syntetycznych składników. Na emcor-opakowania.pl dostępne są słoiki przeznaczone na świece w bardzo zróżnicowanym nakładzie. Na zakupy zapraszamy zarówno właścicieli małych, domowych wręcz, przedsiębiorstw jak i osoby zarządzające fabrykami produkującymi na skalę masową.