Opakowania na żywność i napoje

Opakowania służące do przechowywania żywności, napojów, a także kosmetyków muszą spełniać odpowiednie kryteria. Każdy producent tego rodzaju produktów powinien zatem zaopatrywać się wyłącznie u sprawdzonych i profesjonalnych wytwórców opakowań z różnego typu surowców, opakowań przyjaznych dla ludzkiego organizmu i przystosowanych do przechowywania substancji, które mają później bezpośrednią styczność z ludzkimi tkankami. Każde takie opakowanie posiada odpowiednie atesty oraz inne oznaczenia wskazujące na to, że spełnia ono odpowiednie normy. Zamawiając na emcor-opakowania.pl masz pewność, że są to właśnie takie wyroby. 

Właściwe opakowanie na napoje

Opakowania służące do przechowywania napojów są opakowaniami o szczególnych parametrach, ze względu na specyfikę przechowywania płynów. Jednymi z najpopularniejszych od lat na polskim rynku są tzw. butelki PET. To butelki o bardzo zróżnicowanej pojemności, na przykład:

  • 0,1 l
  • 0,25 l
  • 0,2 l
  • i inne

Ponadto opakowania typu PET, czyli wykonane z politereftalanu etylenu, to znacznie więcej, niż popularne butelki, będące przykładem najpopularniejszego w Polsce opakowania na napoje. Politereftalan etylenu z powodzeniem jest stosowany od ponad 80 lat do wyrobu zarówno butelek na popularne napoje jak i innych form plastikowych opakowań. Najbardziej znane są oczywiście te przezroczyste, charakterystyczne butelki PET, jednak w szerokiej ofercie sklepu emcor-opakowania.pl znajdują się także np. słoiki w różnych kształtach, o zróżnicowanych pojemnościach oraz w wariantach kolorystycznych, np. przezroczyste, albo brązowe. Kolor takiego opakowania ma znaczenie zwłaszcza wówczas, kiedy jego docelowa zawartość powinna być przechowywana bez dostępu światła. Naturalny jest wówczas wybór butelki bądź przezroczystego słoika w kolorze ciemnobrązowym. Chociaż ta kategoria dotyczy głównie opakowań na żywność i napoje, większość spośród nich, ze względu na relatywnie niewielką pojemność znakomicie sprawdza się także jako opakowanie na kosmetyki albo np. na syropy. W takich pojemnikach, jak duże słoiki, przechowywać można zarówno produkty suche, jak i te o całkowicie płynnej albo o półpłynnej konsystencji. Do każdej butelki oraz słoika w tej samej kategorii w naszym sklepie łatwo znaleźć odpowiednią nakrętkę lub pokrywkę. 

Opakowanie na jedzenie dla każdego

Nasza oferta opakowań skierowana jest zarówno do przedsiębiorstw, jak i do klientów indywidualnych. Zaopatrujemy zatem masowych producentów, małe manufaktury jak i gospodarstwa domowe. Jeżeli zatem dopiero zaczynasz swój biznes, albo rozważasz sprzedaż kosmetyków lub innych produktów wytwarzanych obecnie na niewielką skalę – serdecznie zapraszamy do sklepu internetowego emcor-opakowania.pl po każdą, nawet najmniejszą potrzebną  ich ilość. Z pojedynczym opakowaniem na jedzenie czy napój od emcor-opakowania.pl można także np. pojechać na piknik a po spożyciu jego zawartości – po prostu wyrzucić je do kosza, wracając z lżejszym plecakiem. Każdy przecież sam zdecyduje o zastosowaniu wybranych pojemników.