Olejki - jakie opakowania będą odpowiednie?

23 października 2021

Szklane opakowania na olejki budzą zaufane konsumentów, którzy są wyczuleni na punkcie naturalnych produktów. Osoby sięgające po olejki eteryczne pragną skorzystać z esencji roślin bez żadnych dodatków chemicznych. Butelki szklane lub z tworzywa to najlepszy wybór opakowania na olejki.

Opakowania na olejki znanych marek

Firmy, która dopiero rozpoczynają wprowadzanie swoich produktu na rynek, często wzorują się na liderach. Przedsiębiorstwo, które osiągnęło znaczącą pozycję i ma wielu klientów, przetestowało już niejedno rozwiązanie. Najbardziej znane marki stosują opakowania na olejki w postaci małych buteleczek najczęściej wykonanych ze szkła. Nierzadko spotkać można także butelki z tworzyw sztucznych, które mają wiele zalet.

Butelka PE-HD 15 ml z dozownikiem może być stosowana do olejków zapachowych, jeżeli produkt nie reaguje z plastikiem. Butelki szklane 10 ml brązowe z zakrętką i kroplomierzem to opakowania na olejki, które częściej spotykamy w zielarniach i drogeriach.

CBD – opakowania na olejki z konopi

Producenci wyrobów z konopi wykorzystują szklane i plastikowe opakowania na olejki CBD. Butelki plastikowe warto wziąć pod uwagę, jeżeli preparat nie będzie tracił swoich właściwości i przechowa się w bezpieczny sposób. Nie zawsze stawianie na pojemniki szklane satysfakcjonuje klientów. Warto wziąć pod uwagę opakowania na olejki z plastiku, jako rozwiązanie alternatywne.

Firmy kosmetyczne i farmaceutyczne bardzo często korzystają z małych butelek, zarówno szklanych, jak i plastikowych. Klienci chętnie sięgają po lekkie, plastikowe opakowania jadąc na wakacje lub wyjeżdżając służbowo w delegację. Butelki z tworzywa znacznie rzadziej ulegają stłuczeniu podczas pakowaniu walizek do samolotu.

Szklane opakowania na olejki eteryczne

Klienci, którzy stawiają na naturalne, ekologiczne produkty chętniej wybierają szklane opakowania na olejki. Do produktów pochodzących z natury należą olejki eteryczne. Popularne zapachy np. lawendowy czy różany są naturalnymi środkami do stosowania w każdym domu. Nie tylko wprowadzają przyjemną atmosferę, ale także pomagają zmniejszyć poziom stresu, łagodzą bóle migrenowe i ułatwiają zasypianie.

Szklane opakowania na olejki eteryczne umożliwiają długotrwałe przechowanie produktów bez utraty jakości. W dobrze zakręconej butelce z ciemnego szkła preparaty świetnie się trzymają i nie tracą swoich walorów.

Nakrętka z kroplomierzem jest dużym udogodnieniem w stosowaniu kilku kropli produktu. Olejki eteryczne to sama esencja z rośliny, dlatego wystarczy niewielka ilość do aromaterapii. Dodanie kilku kropli olejku lawendowego lub eukaliptusowego do prania jest ekologiczną alternatywą do stosowania płynów do płukania. Zastosowań olejków jest wiele i zawsze poprawiają nastrój oraz wyostrzają zmysły. 

Jaką pojemność opakowania na olejki wybrać?

Nasze butelki szklane produkowane są ze szkła przezroczystego lub ciemnego o pojemności od 5 do 1 000 ml. Często są stosowane opakowania na olejki o pojemności od 5 do 20 ml. Butelka szklana 10 ml niebieska to doskonały pomysł na opakowania na olejki lawendowe, które kojarzą się z naturalnym kolorem kwitnących pól lawendowych.

W zależności od tego, jak dużego opakowania na olejki potrzebujesz, znajdziesz je w naszej hurtowni. Oferujemy także szeroki wybór dozowników, kroplomierzy i różnego rodzaju zakrętek.

Opakowania na olejki do masażu

Butelki o pojemności 200 ml z dozownikiem to najpopularniejsze opakowanie na olejki do masażu, zamawiane przez producentów z branży kosmetycznej. Ważnym elementem butelki jest wygodna końcówka, którą można obsługiwać jedną ręką. W pracy masażysty to ważne, aby opakowanie do olejku dozowało odpowiednią ilość produktu, mieszczącą się w zagłębieniu dłoni. Ułatwia to ogrzanie olejku do temperatury ciała i daje komfort osobie masowanej.

Przykład opakowań do olejków do masażu pokazuje, jak ważne jest zamknięcie butelki. Dlatego w naszej hurtowni posiadamy tak wiele możliwości, z których warto skorzystać. Szklane butelki posiadają różnej szerokości gwint, do którego łatwo dopasujesz odpowiednie nakrętki.

Z punktu widzenia konsumenta, każde opakowanie powinno umożliwić zużycie produktu do końca. Producent, który zadba o dobrze dobrany dozownik, sprawia, że użytkownik ma większą satysfakcję z zakupów i chętnie znowu sięganie po produkt. Zadowolenie z zakupów jest dobrym sposobem na zdobycie lojalnych konsumentów.

Nakrętki plastikowe do butelek

Wybór opakowania na olejki można także rozpocząć od podjęcia decyzji, które nakrętki sprawdzą się w przypadku Twojego produktu. W tym przypadku nie ma reguły i nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zacząć kompletowanie opakowania od dozownika i zakrętki. Później można przejść do wyboru pojemnika. Za każdym razem upewnij się, że wszystkie elementy pasują do siebie.

Przeglądaj naszą ofertę i znajdź najbardziej odpowiednie opakowania na olejki, które podkreślą walory Twoich produktów. Każda z butelek i buteleczek ma szerokie zastosowanie. Zapraszamy na zakupy!