Butelki spożywcze

Przedstawiamy butelki spożywcze ze szkła oraz plastiku najwyższej jakości. Na tej stronie znajdziesz dokładnie taką butelkę, jaką wymarzył sobie dla swojego produktu. W naszej ofercie dostępne są wszystkie możliwe kombinacje pod względem pojemności, rozmiaru gwintu i koloru. By ułatwić Ci zakupy, wprowadziliśmy możliwość sortowania butelek. Przejrzyj nasz asortyment i skompletuj zamówienie do swojej firmy.

Małe butelki spożywcze na płynne przyprawy i aromaty

Szukasz butelek szklanych spożywczych na różnego rodzaju przyprawy w płynnej postaci? W tym przypadku polecamy przede wszystkim modele o mniejszej objętości. W przeciwieństwie do tych sproszkowanych, przyprawy w formie cieczy są bowiem skondensowane. Bardzo często już jedna kropla może nadać intensywny smak całej potrawie. Dzieje się tak chociażby w przypadku aromatu dymu wędzarniczego. W niewielkich butelkach spożywczych można sprzedawać również słodkie aromaty do ciast. To dzięki nim wypieki nabierają wyjątkowego smaku. Jeśli Twoja marka zajmuje się zatem właśnie produkcją płynnych dodatków do dań wytrawnych i deserowych, wybierz butelki, w których najlepiej się one zaprezentują. Jeżeli opatrzysz je oryginalną etykietą, z pewnością przyciągną wzrok klientów przechadzających się pomiędzy półkami supermarketów. Do większych butelek szklanych spożywczych możesz natomiast pakować esencje przeznaczone do użytku w lokalach gastronomicznych. Przeciętna kawiarnia czy restauracja dziennie może opróżnić nawet kilka butelek o pojemności 150 czy 250 mililitrów.

Butelki plastikowe spożywcze – co warto w nich przechowywać

Wspomniane wcześniej aromaty i przyprawy w płynie na ogół pakuje się do pojemników szklanych, co zatem może znaleźć się w butelkach plastikowych spożywczych? Tak naprawdę będą one tak samo dobrymi opakowaniami na żywność, co szkło. Szczególnie, gdy mówimy o plastiku najwyższej jakości, jak tworzywa HD-PE czy PET, które dodaliśmy do naszej oferty. W butelkach tego typu bardzo często sprzedawane są na przykład specjalne boostery ze skondensowaną dawką witamin i mikroelementów dla sportowców. Jeśli Twoja firma specjalizuje się w sprzedaży suplementów dla osób aktywnych fizycznie, butelki plastikowe spożywcze będą właściwym wyborem. Mogą się w nich znaleźć również napoje energetyczne i pobudzające, o wysokiej zawartości kofeiny lub esencje naturalnych witamin do rozpuszczenia w szklance wody.

Butelki szklane spożywcze na zupy, soki i nie tylko

Mimo wszystko istnieją takie grupy produktów spożywczych, które niekoniecznie nadają się do opakowań plastikowych, ponieważ mogłyby wchodzić z nimi w niepożądane reakcje chemiczne. Dzieje się tak na przykład z kwasami. Butelki szklane spożywcze wydają się więc najlepszym rozwiązaniem chociażby w przypadku soków stworzonych na bazie napojów cytrusowych. Ta sama zasada znajduje zastosowanie również w kwestii kwaśnych zup, jak tradycyjny żurek śląski czy zakwas na barszcz wigilijny. Jeśli Twoja firma specjalizuje się w sprzedaży olejów, butelki szklane spożywcze ponownie będą strzałem w dziesiątkę.