Słoiki spożywcze

Branża spożywcza charakteryzuje się przede wszystkim tym, że panuje w niej naprawdę duża konkurencja. Stosunkowo łatwo jest tu wystartować, ale tylko nieliczni utrzymują się na rynku przez wiele lat. O sukcesie Twojego produktu mogą zadecydować detale. Jednym z nich są opakowania, które wybierzesz. Słoiki spożywcze w większości przypadków okazują się strzałem w dziesiątkę. Poniżej postaramy się przekonać Cię, że warto zdecydować się na tę opcję i pokrótce przedstawimy ofertę hurtowni Emcor Packaging.

Słoiki spożywcze na Twoje produkty

Jeśli chodzi o asortyment naszego sklepu, już na wstępie pragniemy zaznaczyć, że robimy co w naszej mocy, by był on jak najbardziej zróżnicowany. Nasi klienci są przedstawicielami różnych gałęzi branży spożywczej i nie każdy z nich specjalizuje się tylko w jednym produkcie. Wręcz przeciwnie, większość poszukuje słoików spożywczych na kilka rodzajów żywności. Prawdopodobnie również Twoja firma zajmuje się produkcją wielu pokarmów, których opakowania powinny się różnić materiałem wykonania, nakrętką, kolorem czy pojemnością. Mamy nadzieję, że dzięki pozycjom widocznym w naszym sklepie internetowym, uda Ci się skompletować zamówienie, które zaspokoi Twoje bieżące potrzeby. Znajdziesz tu opakowania o pojemności od pięciu mililitrów do jednego litra. Są tu zarówno słoiki szklane spożywcze, jak i te, które zostały wykonane z plastiku. Większość dostępnych u nas modeli ma kolor przezroczysty, bo to on wydaje się najbezpieczniejszym wyborem. Jeśli zależy Ci jednak na innym zabarwieniu słoików szklanych i plastikowych, również znajdziesz tu coś dla siebie.

Słoiki PET spożywcze – co można w nich sprzedawać?

Naturalnie, w przypadku żywności najczęściej wykorzystuje się słoiki stworzone ze szkła, bo to one uznawane są za najbardziej higieniczne. Nie ma jednak przeszkód, by wybrane rodzaje produktów pakować do specjalnych słoików PET spożywczych. Mogą do nich trafić na przykład suche przyprawy, jak pieprz ziarnisty, suszone goździki, płatki chili czy laski cynamonu. W plastikowych słoiczkach dobrze prezentują się również mieszanki przypraw, jak buliony w proszku czy orientalne curry. Jeżeli handlujesz suszonymi grzybami, także możesz pomyśleć właśnie o pojemniku plastikowym.

Większe słoiki PET spożywcze, o pojemności 250, 400 czy 650 ml, wykorzystywane są ponadto do przechowywania kawy rozpuszczalnej, kakao lub herbaty granulowanej. W plastiku dobrze wyglądają też cukierki, w tym popularne landrynki i miętówki.

Słoiki szklane spożywcze – doskonałe na przetwory i gotowe dania

Jeśli chodzi natomiast o widoczne tu pojemniki szklane, najlepiej sprawdzają się one oczywiście w przypadku żywności mokrej i przetworzonej. I tak, do słoików szklanych spożywczych mogą trafić gotowe dania, w tym zupy, sosy do makaronów czy klopsiki. W wysokich słoikach o małej średnicy na ogół przechowuje się oliwki, kapary czy szparagi w zalewie. Szklane naczynia to także doskonałe opakowania na słodką żywność, jak dżemy, masło orzechowe czy czekoladowe kremy śniadaniowe.