Jakie są najlepsze opakowania na detergenty?

6 października 2021

Duże słoiki plastikowe o pojemności 1 000 ml wykonane z tworzywa PET mogą mieć wiele zastosowań. Tworzywo jest znane ze swojej wytrzymałości i szeroko stosowane przez producentów detergentów i środków czystości.

Zamówienia na słoiki plastikowe 

Klienci, którzy szukają wytrzymałych opakowań, chętnie składają zamówienia na słoiki plastikowe. Opakowania wykonane z tworzywa PET są lekkie i bardzo wytrzymałe. Ich zaletą jest możliwość wyprodukowania pojemników w wielu rozmiarach i kilku wersjach kolorystycznych. Umożliwiają zróżnicowanie linii produktów i nadanie każdej z nich innego koloru.

Słoiki plastikowe o małej i dużej pojemności mogą stanowić wygodne opakowanie na detergenty. Nie tylko plastikowe pudełka nadają się do zapakowania proszków do prania i innych preparatów do dbania o czystość w domu. Duże słoiki plastikowe o pojemności 1 000 ml niewiele ważą i są bardzo poręczne.

Opakowania na detergenty

Detergenty, czyli popularne środki czystości mogą występować pod wieloma postaciami. Najczęściej dostępne są jako proszki i płyny. Producenci opracowują innowacyjne formuły i wdrażają je do produkcji. Ich celem jest zachęcić klientów do wypróbowania detergentów także pod inną, ciekawszą postacią np. granulek lub kostek. Do nowych formuł stosuje się także inne opakowania – pudełka, butelki lub słoiki plastikowe. Opakowania z tworzyw sztucznych są jednymi z najbardziej popularnych w tej branży. Poza płynami, proszkami, granulkami i kostkami detergenty można także spotkać pod postacią mleczek i żeli.

Butelki plastikowe na detergenty

Lekkie i nietłukące butelki plastikowe pomogą zmieścić wiele rodzajów produktów. Od funkcjonalności opakowania często zależy, czy zostały odpowiednio dobrane zamknięcia. Nakrętki w dużym stopniu odpowiadają za łatwą aplikację produktu. Detergenty, którym nadano konsystencję mleczek i żeli są dość gęste. Miękkie butelki plastikowe ułatwiają użycie odpowiedniej ilość środka czystości. Spośród dziesiątek modeli opakowań z pewnością uda się wybrać właśnie to, które będzie idealnie dopasowane do zawartości.

Detergenty mogą przybrać także formę pasty. Coraz popularniejsze są preparaty do czyszczenia białych, kuchennych szafek w formie pasty. Nie tylko doskonale czyszczą, ale także pozostawiają powierzchnię idealnie gładką i białą. Opakowanie do pasty powinno mieć wystarczająco dużą średnicę.

Bezpieczne opakowania plastikowe

Opakowania plastikowe są bezpieczne do przechowywania i transportowania detergentów. Pod względem chemicznym środki czystości to głównie sole sodowe kwasów sulfonowych. Często występują także wodorosiarczany wyższych alkoholi.

Związki chemiczne wykorzystywane do produkcji detergentów różnią się przede wszystkim w zależności od przeznaczenia i siły działania. Mają skutecznie usuwać brud. Im więcej jest w nich substancji aktywnych, tym mają większy potencjał. Ponieważ zanieczyszczenia są różnego pochodzenia – inne w kuchni, inne w łazience, jeszcze inne na ubraniach, skład chemiczny detergentów jest dopasowany do pochodzenia brudu.

Ile jest dokładnie rodzajów detergentów i w jakie opakowania plastikowe zostały rozlane,  jeszcze nikomu nie udało się tego policzyć i zebrać w grupy. Jest to trudne zadanie, ponieważ producenci wprowadzają na rynek coraz to nowe receptury. Produkty do sprzątania mają bardzo zróżnicowany skład i konsystencję.

Dla jakich branż słoiki i butelki plastikowe?

Jeżeli wciąż jeszcze nie masz pewności, czy tego typu pojemniki na pewno sprawdzą się w przypadku Twojego produktu, zobacz, dla jakich branż wytwarzamy opakowania. Szklane butelki oraz słoiki plastikowe są naprawdę uniwersalne. Z usług hurtowni korzystają przedstawiciele setek różnych branż. Należą do nich m.in. producenci kosmetyków i farmaceutyków. Produkujemy doskonałej jakości opakowania o zróżnicowanej pojemności do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy: kemów, fluidów, maseczek i toników. Producenci preparatów farmaceutycznych także wykorzystują butelki szklane i słoiki jako opakowania. Zaufali nam także producenci CBD, którzy zamawiają butelki na olejki konopne, słoiki na kremy i maści, oraz inne opakowania do swoich produktów. Współpracujemy z producentami z dziedzin:

  • Producenci kosmetyków do pielęgnacji twarzy i całego ciała,
  • Firmy z branży farmaceutycznej,
  • Producenci detergentów, takich jak proszki do prania i środki do czyszczenia, żele do WC, mleczka i płyny myjące, detergenty w granulkach, kostkach i pastach,
  • Preparaty wytwarzane z konopi: olejek CBD, kremy i maści konopne,
  • Weterynaria i pielęgnacja zwierząt,
  • Producenci świec zapachowych,
  • Przemysł spożywczy.

Dołącz do listy zadowolonych klientów i zamów opakowania szklane lub opakowania plastikowe do swoich produktów. Wybierz odpowiednie zamknięcia: szerokość gwintów, nakrętki, aplikatory, pompki i wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój produkt zdobył przewagę na rynku. Zapraszamy do zakupów!