Farmacja i Laboratorium

Butelki laboratoryjne

Szklane butelki laboratoryjne to pojemniki popularnie wykorzystywane w laboratoriach. Ze względu na swoją obojętność chemiczną, szkło jest idealnym tworzywem, z którego powstają w pełni bezpieczne opakowania do przechowywania rozmaitych substancji, zarówno płynnych, jak i sypkich. W naszej ofercie znajdziesz butelki i słoiki ze szkła w różnych odcieniach.

Przezroczyste szkło jest obojętne chemicznie, jednak w pełni przepuszcza światło, nie nadaje się zatem do przechowywania substancji wrażliwych na promieniowanie. Jeśli poszukujesz butelek i słoików odpowiednich do zastosowań laboratoryjnych, wybierz te z brązowego szkła. Jest to tworzywo tak samo obojętne chemicznie, jak transparentne szkło, a dodatkowo zapewnia ochronę przed naświetlaniem i pochłania większość fal UV.

Dzięki przechowywaniu substancji chemicznych w szklanych, brązowych pojemnikach, zyskujesz pewność, że nie stracą swoich właściwości. Bezpieczne, brązowe szkło, to rodzaj opakowań znany i wykorzystywany w laboratoriach od niemal dwóch wieków. W naszej ofercie znajdziesz słoiki z białego i brązowego szkła o różnych pojemnościach, do 500 ml. Możesz dobrać do nich odpowiednią zakrętkę z naszego asortymentu i stworzyć całkowicie bezpieczne pojemniki przeznaczenia laboratoryjnego.

Butelki szklane farmaceutyczne

Szkło, ze względu na swoje właściwości, jest tworzywem wykorzystywanym do produkcji opakowań, przeznaczonych do przechowywania lekarstw oraz substancji chemicznych. Szkło białe i barwione, znane od wielu lat, służy farmaceutom jako najlepszy rodzaj pojemników na wszelkie substancje. Nie wchodzi ono w żadne reakcje chemiczne z produktami, a przy doborze odpowiedniego rodzaju szkła, zapobiega także reaktywności świetlnej.

Wśród opakowań dostępnych w naszym sklepie internetowym znajdziesz specjalistyczne butelki i słoiki z brązowego szkła, które ze względu na swoje właściwości jest najchętniej wykorzystywane do przechowywania lekarstw od niemal 200 lat. Wybierz butelki szklane farmaceutyczne odpowiedniej wielkości i umieść w nich produkt, a dasz swoim klientom gwarancję najwyższej jakości.

W naszej ofercie znajdziesz też butelki z zielonego szkła, które doskonale nadają się do przechowywania niskoreaktywnych substancji, które nie tracą swoich właściwości w kontakcie ze światłem. Butelki nadają się także do przechowywania produktów, które z założenia muszą znajdować się w ciemnych miejscach, gdzie nie dociera światło słoneczne.

Warto zwrócić uwagę także na ofertę butelek z niebieskiego szkła – jego właściwości zapewniają maksymalną ochronę przed światłem. Jedyne wiązki fal świetlnych, które docierają do produktu zamkniętego szczelnie w takim opakowaniu, to te z zakresu niebieskiego – szkło tego rodzaju chroni natomiast produkt przed promieniowaniem świetlnym każdego innego rodzaju.

Butelki farmaceutyczne to szeroki asortyment naszego sklepu, wśród których znajdziesz opakowania o różnej pojemności i z łatwością dopasujesz je do charakterystyki swojego produktu. Możesz wybrać zarówno buteleczki, jak i słoje. Możesz je wykorzystać do stworzenia całościowego produktu gotowego do sprzedaży lub w celu przechowywania składników i półproduktów farmaceutycznych.

Butelki farmaceutyczne i laboratoryjne – akcesoria

W naszej ofercie znajdziesz także pełną gamę wszelkiego rodzaju nakrętek do butelek i słoików, które pozwolą Ci przechować produkty zgodnie z ich przeznaczeniem. Proponujemy dobór zakrętek metalowych, wykonanych z aluminium w różnych kolorach, ale i tych z tworzywa PP – bezbarwnych, czarnych i innych. Jeśli poszukujesz nakrętek z pipetami lub kroplomierzami, z łatwością dopasujesz produkty z naszej oferty do wybranych butelek.

Wśród popularnych akcesoriów znajdziesz także butelki z tworzywa w zestawie z nakrętką zwykłą lub wyposażone w atomizer. Skompletuj opakowania zgodnie ze swoimi potrzebami – w ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno te, które nadają się do przechowywania półproduktów, substancji chemicznych w laboratoriach, jak i te, które nadają się do tworzenia gotowych produktów.

Jeśli szukasz bezpiecznych rozwiązań, szklane butelki laboratoryjne to najlepsza opcja do przechowywania wszelkiego rodzaju substancji. Zachęcamy do składania zamówień na większe ilości wybranych pojemników w korzystnej cenie.