Jak wybrać firmę dostarczającą słoiki i opakowania?

6 października 2021

Producent opakowań dostarcza wyroby, które najlepiej zabezpieczą żywność, kosmetyki, lekarstwa i detergenty. Lepszej jakości butelki i słoiki szklane lub plastikowe pozwalają na przedłużenie terminu przydatności do użycia produktów. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Współpraca z producentem opakowań wysokiej jakości służy osiągnięciu sukcesu w sprzedaży.

Opakowania do żywności i napojów

Opakowania szklane mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Ne wchodzą w reakcję z żywnością, dzięki czemu utrzymają prawidłowy skład potrawy. Są doskonałe do przechowania przetworów z owoców i warzyw, takich jak konfitury i kompoty, dżemy, przeciery i musy, kiszonki i sałatki, dania gotowe do podgrzewnia, a także zakonserwowanego mięsa z dodatkiem tłuszczu. Słoiki szklane są cenione przez konsumentów i postrzegane jako bardziej ekologiczne, niż opakowania z tworzyw sztucznych.

Butelki szklane wykorzystuje się w przemyśle spożywczym jako opakowania soków, syropów, wina i innych napojów alkoholowych. Szczególnie przydatną właściwością jest możliwość szczelnego zakorkowana. Szklane butelki z napojami i sokami są hermetycznie zamknięte.

Opakowania szklane służą do przechowania produktów słodzonych, kiszonych, solonych, aromatycznych, oleistych i alkoholowych. W słoikach i butelkach swoje walory utrzymują przetwory mokre, suche, płynne i sypkie.

Opakowania szklane są produkowane od prawie 200 lat i wiele osób sądzi, że nie ma lepszego sposobu przechowywania żywności. Producent opakowań, który dostarcza słoiki szklane i butelki oraz nowoczesne nakrętki i dozowniki jest cenionym partnerem biznesowym. Możliwość realizacji zarówno dużych ilości hurtowych, jak i mniejszych zamówień dla firm z branży żywność i napoje to mocne atuty współpracy.

Szkło dla farmacji i laboratorium

W przemyśle farmaceutycznym i laboratoriach szkło może w pełni ukazać swoje walory. Produkcja medykamentów polega w dużej mierze na mieszaninach związkach chemicznych. Ogromną zaletą szklanych naczyń i opakowań jest brak wchodzenia w reakcję chemiczną z substancjami zawartymi w szklanych opakowaniach. 

W szkle można przechowywać mieszaniny nawet przez wiele lat. Słoiki szklane i butelki doskonale nadają się do lekarstw w postaci zawiesin i syropów. Znajdują także zastosowanie w opakowaniu dermokosmetyków. Producent opakowań szklanych, których pojemność wynosi od 5 do 1 000 ml oraz doskonałych zakrętek, aplikatorów i kroplomierzy to najlepszy dostawca dla firm farmaceutycznych.

Opakowania szklane mogą służyć wielokrotnie ze względu na fakt, że nadają się do recyklingu. Szklana stłuczka - potłuczone butelki i słoiki można ponownie przetworzyć w obiegu zamkniętym.

Słoiki i butelki szklane mają wiele zalet:

  • Nie wchodzą w reakcje chemiczne z zawartością,
  • Zachowują naturalny smak i zapach zawartych w nich substancji,
  • Chronią zawartość przed utlenianiem i promieniowaniem (ciemne szkło),
  • Mogą być wykorzystywane wielokrotnie,
  • Pozostają bezwonne bez względu na zawartość,
  • Łatwe do utrzymania w czystości,
  • Nadają się do sterylizacji,
  • Nadają się do recyklingu.

Opakowania szklane i z tworzywa dla weterynarii

Opieka weterynaryjna zwierząt hodowlanych w ostatnich dekadach znacznie się rozwinięła. Partie mięsa nie mogą trafić na rynek bez wcześniejszych badań próbek i potwierdzenia ze strony inspekcji weterynaryjnej, że surowiec jest bezpieczny dla ludzi. Zarówno próbki do badań, jak i przechowanie preparatów chemicznych podawanych zwierzętom nie może się obyć bez takich artykułów, jak opakowania farmaceutyczne dla weterynarzy. Butelki farmaceutyczne HD-PE z dozownikiem, słoiki farmaceutyczne oraz nakrętki farmaceutyczne dostarczamy hurtowo w atrakcyjnych cenach. Realizujemy także mniejsze zamówienia na opakowania szklane i opakowania plastikowe z tworzyw sztucznych PET i HD-PE.

Słoiki na świece

W szkle można przechowywać nie tylko żywność, ale także inne substancje bez obawy o zmianę ich składu, nawet przez bardzo długi czas. Słoiki szklane doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju klejów i farb do twórczości artystycznej, a także mas plastycznych. Przy tego typu artykułach niezwykle istotna jest konsystencja i stopień wilgotności. Opakowania szklane zachowują walory klejów, farb i mas rzeźbiarskich w stanie niezmienionym.

Producenci świec zapachowych wykorzystują walory słoików do opakowania swoich produktów. Aromat nie przedostaje się na zewnątrz dzięki szczelności, jaką mają słoiki szklane i odpowiednio dobrane zamknięcia. 

Zapraszamy do grona naszych zadowolonych klientów i składania zamówień na opakowania szklane lub opakowania plastikowe do produktów. Oferujemy szeroki wybór słoików i butelek oraz wysokiej jakości zamknięcia: nakrętki, aplikatory, pompki i wszystko, czego potrzebują producenci, aby ich produkty doskonale prezentowały się na półkach sklepowych. Zapraszamy do współpracy!